Strakosha është synim i Southamptonit

18 maj 13:21

Southamptoni është skuadra e interesuar për portierin e Lazios, Thomas Strakosha, i cili mund të transferohet në Angli.

Portieri shqiptar ka luajtur vetëm shtatë ndeshje në Serie A me “Biancocelesti” këtë sezon, pasi ai është zëvendësuar nga veterani Pepe Reina.

“Tuttomercatoëeb” raporton se Lazio është e gatshëm për të dëgjuar ofertat për të dhe 26-vjeçarin nga Shqipëria.  Raportimi për interesimin e Southamptonit në portierin i cili u transferua në Lazio nga Panionios në vitin 2012 besohet se ka kohë që janë shfaqur. Strakosha u promovua nga ekipi i të rinjve në vitin 2013 dhe që atëherë ka luajtur 175 lojëra konkurruese për Biancocelesti, duke mbajtur 50 porta të paprekura.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Izmi Zeka Kosova duhet të ndryshojë qasjen ndaj të…