Super Dembele-Messi dërgojnë Barcelonën në çerekfinale

17 janar 23:39

Ndeshja para një jave ishte më shumë një ndeshje sa për sy e faqe e Barcelonës, por jo edhe ajo në Camp Nou. Dembele dhe Messi shkëlqyen në këtë ndeshje për ti dhënë kualifikimin Barcelonës në çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 2-0, por Barcelona kishte mundur të shënonte edhe më shumë.

Në pjesën e dytë, Barcelona përsëri filloi më mirë dhe arriti të goli i tretë.

Kësaj radhe ishte Lionel Messi që shënoi golin e tretë pas një depërtimi të Semedos në minutën e 54-të.

Me këtë fitore, Barcelona kalon në çerekfinale të Kupës së Mbretit me rezultat të përgjithshëm 4-2.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kalimi nga telenovelat spanjolle tek ato turke, ka zgjuar një…