Supermarketet gjermane kanë filluar të shesin teste të shpejta për koronavirusin

07 mars 21:06

Supermarketet gjermane kanë filluar të shesin teste të shpejta për koronavirusin

Ndërkohë, tregje të tjerë kanë njoftuar se do të shesin testet. Midis tyre është edhe farmacia e mirënjohur DM, nga e cila thanë se shitja do të fillojë më 9 mars, raporton livemint.

Për më tepër, testet duhet të jenë të disponueshme në farmaci dhe dyqane të tjera gjermane si Kaufland, Edeke, Nett ose Rewe.

Ajo që është jashtëzakonisht e rëndësishme është leximi i rezultateve të testit në kohën e caktuar, njoftoi shërbimi publik i shtetit federal të Rhine-Westphalia North Rhine. /Telegrafi/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot përfundon manifestimi në kujtim dhe nderim të Epopesë së…