A do ta shkarkojë kryeministri, ministrin Besim Beqaj?

12 prill 2018 | 12:58

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk mund ta shkarkojë ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqajn, pa u vërtetuar aktakuza ndaj tij.

“Për momentin është vetëm lajm nga mediat, kur të kemi diçka konkrete, pastaj do të shohim”, ka thënë Haradinaj në “Fol Hapur” të organizuar nga Lëvizja FOL.

Aktakuza ndaj tij dhe dhjetë personave të tjerë është ngritur më 6 prill nga Prokuroria Speciale për aferën “Pronto”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka prezantuar ndryshimet që janë…