Tahiri, Kurtit: Kush janë kriminelët e luftës?

27 maj 11:45

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri,  e ka pyetur kryeministrin Albin Kurtin se kush janë kriminelët e luftës që duhet të largohen nga institucionet.

Në seancën e sotme në Kuvend, Tahiri ka thënë se në Bruksel kryeministri i Kosvës nuk ka pasur guxim që ti thotë homologes së tij serbe që Serbia është vendi që duhet të çlirohet nga kriminelet.

“Pas një darke në Bruksel, z. Kryeministër ju u prononcuat për krime luftë dhe për pastrimin e kriminelëve të luftës në Ballkanin Perëndimor. Pra, pse nuk patët guxim z. Kryeministër që t’i thoni Znj. Bërnabiq dhe të kërkoni nga ajo që Republika e Serbisë duhet të çlirohet nga kriminelët dhe ata kriminelë që kanë kryer krime në Bosnjë Hercegovinë dhe në Kosovë duhet të dalin para drejtësisë”, ka thënë Tahiri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Koosvës, Albin Kurti tha sot para deputetëve të…