Tahiri: Mashtrimi vazhdon me paga

28 shkurt 2023 | 22:22

Dalin pagat me koeficient të ri, reagon Tahiri: Mashtrimi vazhdon me paga

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka reaguar pas ekzekutimit të paagave për punëtorët e sektorit publik.

Tahiri ka thënë se pagat janë dalë pa llogaritur shtesat, diaave përvoj, rrezikshmëria e të tjerëve kompenzimet.

“Në vend të pagave, punëtorët e seltorit publik pranuan transfere kuturu. Disave nuk u janë llogaritur shtesat, të tjerëve përvoja, rrezikshmëria, të tjerëve kompensimet tjera, e kështu me radhë. Prapa kësaj qëndron agjenda politike e kësaj qeverie, pranoni pagat ose lëreni punën”, ka shkruar Tahiri.

Reagimi i plotë:

Sot amatorët vendimmarrës dhe një kontigjent i vogël jo profesionistësh, ekzekutuan të ashtuquajturat Paga.

Sot, shumica dërrmuese e profesionistëve në administratën publike, mbi 80 mijë u fyen, u tallën, u mashtruan. Ata në vend të pagave, pranuan transfere kuturu. Disave nuk u janë llogaritur shtesat, të tjerëve përvoja, rrezikshmëria, të tjerëve kompensimet tjera, e kështu me radhë. Prapa kësaj qëndron agjenda politike e kësaj qeverie, pranoni pagat ose lëreni punën.

Këta nuk qeverisin përmes ligjeve, në fakt ligjeve ju referohen vetëm për të shtyrë përpara turpin, që thellë, këta të paditur e kualifikojnë si Revolucion.

Turp!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sipas konkurrentit të Big Brother VIP Kosova, Vedatit, atmosfera në…