Të dielën, më 22 maj, bëhen homazhe në Burgun e Dubravës

21 maj 18:46

Njoftojmë të gjithë ish të burgosurit, familjarët e të vrarëve dhe të mbijetuarve të masakrës së Dubravës si dhe të gjithë të interesuarit se me datën 22.05.2022 (e diel), duke filluar nga ora 12:00, do të bëhen homazhe në nderim të të vrarëve, të plagosurve dhe të mbijetuarve të masakrës në Burgun e Dubravës, e cila ka ndodhur 23 vjet më parë, (19-24 maj 1999).

Hyrja në hapësirën e burgut të Dubravës do të fillojë nga ora 11:30.

Mirëpresim mediet që ta pëcjellin këtë ngjarje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Edhe 5 ditë duhen që të luhet finalja e Conference…