Të enjten homazhe për dëshmorin e kombit Naser Brahimaj

03 prill 2018 | 20:50

Njoftohen të gjithë veteranët, invalidët dhe familjet e dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, se të enjten, më datë 5 prill, duke filluar nga ora 11:00, mbahen homazhe për dëshmorin e kombit Naser Brahimaj, në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Shqiponjën legjendare, ish-Jabllanicë të Gjakovës.

Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e dëshmorëve dhe luftën e drejtë të UÇK-së, thuhet në njoftimin për media të leshuar nga shoqatat e luftës së UÇK-së, dega në Gjakovë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një pamje tmerruese u kap nga një dëshmitare e rastit.…