Temperaturat sot deri në 35 gradë

22 qershor 07:41

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë vendin do të mbesin të qëndrueshme.

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot të nxehtë dhe me vapë.

Temperaturat minimale sot do të lëvizin ndërmjet 15-18 celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-35 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Kosovë u raportua të hënën për dy raste të…