Ten Hagen për herë të parë flet si trajner i Unitedit

21 prill 14:31

Erik ten Hag do të jetë trajneri i Manchester United duke filluar nga 1 korriku 2022.

Trajneri Ten Hagen është shprehur shumë i lumtur se e ka marrë drejtimin e një skuadre të madhe siq është Manchester United.

“Është një nder i madh të emërohem trajner i Manchester United. Ndihem shumë i emocionuar për sfidën që më pret. Unë e njoh historinë e këtij klubi të madh dhe pasionin e tifozëve, ndaj jam absolutisht i vendosur të zhvilloj një ekip të aftë për sukses. Do të jetë e vështirë të largohem nga Ajax pas këtyre viteve të pabesueshme, por mund t’i siguroj tifozët tanë për angazhimin dhe fokusin tim të plotë për ta mbyllur këtë sezon me sa më shumë sukses, përpara se të transferohem te Manchester United”, ka thënë Ten Hag.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Philadelphia udhëheq 3-0 serinë e çerekfinaleve “play-off” ndaj Toronto pas…