Tërmet i fortë në Gjeorgji

17 qershor 2024 | 08:33

Tërmeti me magnitudë 4.5 sipas shkallës Rihter goditi Gjeorgjinë të dielën në mbrëmje, raporton Instituti Evropian Mesdhetar i Sizmologjisë (EMSC).

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej një kilometri.

Epiqendra e tërmetit ishte 74 kilometra në jug të qytetit Kutaisi, që ka një popullsi prej 174,000 banorësh.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një anije kineze dhe një anije furnizimi filipinase u përplasën…