Termet në Greqi

03 shkurt 16:31

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në brigjet e Methoni, në Messini, sipas përditësimit të rishikuar të Institutit Gjeodinamik.

Bazuar në të njëjtat informacione, lëkundjet janë regjistruar 21 kilometra në jug-jugperëndim të Methonit, ndërsa thellësia fokale ka qenë 6 kilometra.

Lëkundjet janë ndjerë në Kalamata dhe zonat përreth të Messinisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbi librin “Nga hapësira e trojeve në hapësirë të rrjedhave”…