Tërmet në Shqipëri

13 tetor 2018 | 09:33

Në Shqipëri kohët e fundit janë regjistruar shumë lëkundje të tokës.

Tërmeti më i fundit është regjistruar gjatë natës së kaluar me epiqendër në qytetin e Gjirokastës.

Sipas Institutit të Gjeoshkenacave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) tërmeti me magnitudë 3.3 ballë është regjistruar në orën 02:58 minuta.

Thellësia e tërmetit ka qenë 3 kilometra. 

Nuk ka njoftime për dëme materiale si pasojë e lëkundjeve të tokës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe vikendi do…