Tërmet në Turqi

05 dhjetor 15:49

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur rajonin Gazipasa të Antalias.

Sipas të dhënave në faqen e internetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave në Turqi (AFAD), thuhet se tërmeti u realizua rreth 16 kilometra larg Gazipasës.

Tërmeti ishte me thellësi prej 77.58 kilometrash, shkruan Anadolu Agency.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 560 raste të reja…