Tërmetet më vdekjeprurëse në 25 vjetët e fundit (foto)

08 shkurt 13:36

Një tërmet 7.8 shkallësh të Rihterit ka goditur Turqinë dhe Sirinë më 6 shkurt 2023, duke lënë të vdekur më shumë se mbi 9 mijë njerëz në të dyja shtetet.

Numri i viktimave pritet të rritet, teksa ekipet e shpëtimit janë duke punuar në mot të ftohtë në kërkim të njerëzve të bllokuar nën rrënoja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Superliga e Femrave në mesjavë do të zhvillojë ndeshjet e…