Thaçi dënon vrasjen e Ivnoviqit, fton organet e rendit ta ndriçojnë rastin

16 janar 2018 | 11:34

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dënuar vrasjen e kryetarit të Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” në veri e vendit, Oliver Ivanoviq.

Ai i ka ftuar organet e drejtësisë që ta ndriçojnë rastin e vrasjes se Ivanoviqit.

“E dënoj fuqishëm vrasjen e kryetarit të Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” në veri e vendit, Oliver Ivanoviq. I ftoj organet e rendit që t’i ndriçojnë sa më shpejtë rrethanat e vrasjes së tij dhe aktorët e krimit të dalin para drejtësisë. Gjithashtu, apeloj te qytetarët e të gjitha komuniteteve në veri të vendit që të bashkëpunojnë me organet e drejtësisë për ndriçimin sa më të shpejtë të kësaj vrasjeje”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Maja Kocijançiq, zëdhënëse e përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica…