Thaçi e nis vitin me logon zyrtare të Dekadës së Republikës

01 janar 13:28

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka publikuar logon zyrtare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

“Ditën e parë të këtij viti të ri, Dekadën e Republikës, po e nisim me logon zyrtare të dhjetëvjetorit të shtetësisë sonë. Shteti ynë, për të cilin dhamë shumë, po bën 10 vjet pavarësi. Ne po bëjmë 10 vjet përpjekje që Republika e Kosovës të zëri vendin e merituar në mesin e shteteve të lira të botës. Bashkë mund ta forcojmë edhe më shumë identitetin dhe subjektivitetin e shtetit tone”, ka shkruar Thaçi në profilin e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më shumë se një milion banorë dhe turistë të Nju…