Thaçi e Veseli bëjnë homazhe nesër në Reçak

14 janar 2018 | 17:33

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, do të bëjnë nesër (e hënë) homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak me rastin e 19-vjetorit të masakrës së Reçakut.

Homazhet pritet të bëhen prej orës 10:40 minuta. Kurse me fillim nga ora 11:00, presidenti Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për Masakrën e Reçakut, e cila mbahet nën patronatin e presidentit tek Shtëpia e Kulturës në Shtime.

Image result for Kadri Veseli homazhe ne Kompleksin Memorial ne Recak

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kolni e ka mposhtur në fund të ndeshjes Borussia Moenchengladbach,…