Koln-Moenchengladbach, 2-1

14 janar 17:27

Kolni e ka mposhtur në fund të ndeshjes Borussia Moenchengladbach, me rezultat 2-1.

Vendasit shënuan të parët në pjesën e parë nëpërmjet Frederik Soerensen (34), kurse mysafirët nuk u dorëzuan dhe e barazuan rezultatin njëzetë minuta pa përfunduar ndeshja me golin e shënuar nga Raffael. Vendasit e shënuan edhe golin e dytë dhe të fitores në minutat shtesë, kurse shënues ishte Simon Terodde.

Pas kësaj xhiro Kolni mbetët në pozitën e fundit me nëntë pikë, kurse Borussia Moenchengladbach zë vendin e gjashtë më 28 pikë.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Avokati Dastid Pallaska, ka thënë se mungesa e lëvizjes së…