Thaçi: Kosova njihet kudo në botë përmes artit dhe kulturës (Foto)

08 qershor 2018 | 15:27

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë me dije se ka lenë shenjat në ekspozitën kreative “Qytetet e Paqes”.

Thaçi ka thënë se tashmë Kosova njihet kudo në botë përmes artit dhe kulturës së saj.

“Në ekspozitën kreative ‘Qytetet e Paqes’, sot lashë shenjë edhe unë. Arti ka fuqi të jashtëzakonshme transformuese në ndërtimin e një kulture të mirëkuptimit. Një dekadë pas pavarësisë dhe dy pas përfundimit të luftës, edhe Kosova tashmë po njihet kudo në botë përmes artit dhe kulturës së saj”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: one or more people and people standingImage may contain: one or more peopleImage may contain: one or more peopleImage may contain: 1 person, sittingImage may contain: 19 people, people smiling, people standing and indoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se kontrata dhe…