Thaçi: Kosova qëndron pranë popullit të Francës pas sulmit në Nice

29 tetor 13:51

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas sulmit me thikë që ka ndodhur në Nice të Francës, raporton “Epoka e re”.

Në llogarinë e tij në “Twitter”, ai ka shkruar se e dënon fuqishëm këtë sulm, duke shtuar se populli i Kosovës në këto momenti qëndron pran popullit francez.

“Kosova qëndron pranë popullit dhe Qeverisë franceze në këto momente të vështira, mendimet dhe lutjet tona janë me viktimat dhe të plagosurit”, ka shkruar Thaçi, duke shtuar se terroristët nuk do të fitojnë kurrë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi i Kosovës me 32 vota për, asnjë kundër dhe…