Thaçi pjesë e Forumit Ekonomik Botëror, bashkë me liderët më të fuqishëm botëror

20 janar 2018 | 12:46

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë pjesë e Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, ku do të zhvillojë shumë takime, për të thelluar agjendën e njohjes dhe bashkëpunimit bilateral, me përfaqësues të lartë të shteteve pjesëmarrëse.

Pjesëmarrja e tij në këtë forum, ku do të jenë edhe presidentët dhe kryeministrat e shteteve më të fuqishme të botës, përfshirë Donald Trump, Theresa May, Emmanuel Macron e Justin Trudeau, është konfirmuar nga Zyra për Informim e Presidencës.

Forumi Ekonomik Botëror mbledh shumicën dërrmuese të liderëve më me ndikim në botë, të cilët përbëjnë dy grupet dominante në këtë sferë, G7 dhe G20.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është duke qëndruar në Kosovë.…