Thirret mbledhja e Qeverisë, pritet lehtësimi i masave

28 maj 11:31

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thirrur për sot mbledhjen e radhës së Qeverisë së Kosovës.

Në mbledhjen e cila do të mbahet në ora 18:00, pritet të merret vendimi për lehtësimin e masave kundër koronavirusit.

Ditë më parë, në takimin që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka mbajtur me kryetarët e komunave të Kosovës është paralajmëruar heqja e orës policore, shtyrja e orarit të punës së gastronomisë deri në orën 23:00 dhe lejimi dasmave dhe ahengjeve nga 15 qershori.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së Covid-19 në…