Thyhet rekordi Guiness, njihuni me përmasat e tortës 27 tonë

19 janar 13:35

Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 tonë.

U deshën rreth 1 500 pastriçierë për të bërë një tortë për Guinness.

Një rrip shumë i gjatë me tortë sfungjeri u shtrua në dhjetëra tavolina të rregulluara në qytetin e Thrissur, kryeqyteti kulturor i Keralas, në jug të Indisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një ditë më parë, moderatorja e njohur Kiara Tito ka…