Tifozët e River Plates ‘luftë’ me Policinë

10 dhjetor 17:10

Fitorja e trofeut Libertadores nga skuadra e River Plates ka çuar me gjendje deliri me mijëra tifozë të skuadrës argjentinase. Kryeqendra e festimeve ishte sheshi i Republikës në qendër të Buenos Aires.

Mjaftuan pak minuta që situata të përkeqësohej dhe mes policisë dhe tifozëve filluan përleshjet. Në përpjekje e sipër për të neutralizuar plumbat e gomës, policia argjentinase qëlloi me plumb gome, si dhe përdori gaz lotsjellës.

Bilanci përfundimtar i trazirave është 20 të arrestuar dhe mbi 30 të plagosur. Fatmirësisht bëhet fjalë për dëmtime të lehta.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në kuadër të…