Tottenhami kërkon të ‘pamundurën’ ndaj Barçës

11 dhjetor 08:25

Skuadra angleze Tottenham Hotspur kërkon në “Camp Nou” ndaj Barcelonës fitoren për ta siguruar kualifikimin në fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, që duket një mision vështirë i arritshëm për skuadrën e drejtuar nga Mauricio Pochettino, pasi skuadra e Barcelonës nuk ka pësuar humbje si vendës që nga viti 2013 kur u mposhtë nga Bayern Munchen.

“Spurs” ka 7 pikë sa ka edhe Interi që luan ndaj PSV-së. Skuadra italiane synon fitoren ndaj PSV-së që ka humbur gjasat për kualifikim dhe në anën tjetër ta pres gabimin e Tottenhamit në Spanjë për ta arritur kualifikimin së bashku me Barcelonën nga Grupi B. Në Grupin A kualifikimin e kanë siguruar Atletico Madridi dhe Borussia Dortmund, po ka mbetur të përcaktohet se cila skuadër përfundon e para. Club Brugge do të luajë në Ligën e Evropës.

Grupi C është ndër më interesantet në ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Napoli dhe Liverpooli do të përballen ndërmjet vete, ku italianëve një barazim u mjafton për ta arritur kualifikimin. Në anën tjetër anglezët duhet të fitojnë me dy gola epërsi për ta siguruar kualifikimin, derisa Paris Saint-Germain me një pikë do të jetë në 1/8 e finales. Nga Grupi C kualifikimin e kanë siguruar Porto dhe Schalke, kurse Galatasaray dhe Lokomotiva Moska kërkojnë synojnë kualifikimin në Ligën e Evropës.

Grupi A

21:00 Club Brugge – Atletico Madrid
21:00 Monaco – Borussia Dortmund

Tabela

 1. Atletico Madrid          5 12 pikë
 2. Borussia Dortmund   5 10
 3. Club Brugge                5 5
 4. Monaco                        5 1

Grupi B

21:00 Barcelona – Tottenham Hotspur
21:00 Inter – PSV Eindhoven

Tabela

 1. Barcelona                     5 13 pikë
 2. Tottenham Hotspur   5 7
 3. Inter                              5 7
 4. PSV Eindhoven          5 1

Grupi C

21:00 Crvena Zvezda – Paris Saint-Germain
21:00 Liverpool – Napoli

Tabela

 1. Napoli                           5 9 pikë
 2. Paris Saint-Germain  5 8
 3. Liverpool                      5 6
 4. Crvena Zvezda             5 4

Grupi D

18:55 Galatasaray – Porto
18:55 Schalke – Lokomotiv Moscow

Tabela

 1. Porto                    5 13 pikë
 2. Schalke                5 8
 3. Galatasaray        5 4
 4. Lokomotiv M.    5 3

/Epoka e re/ 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Thomas Schieb, ambasadori i Gjermanisë në Serbi, ka thënë se…