Transporti publik në të gjithë Holandën ndaloi për tre minuta

21 prill 2024 | 18:54

Të shtunën, trenat, autobusët, tramvajet dhe metroja në Holandë ndaluan për tre minuta në shenjë proteste kundër dhunës në rritje ndaj punonjësve të transportit publik.

Një zëdhënës i Hekurudhave holandeze tha se protesta ishte e suksesshme dhe të gjithë trenat u ndalën.

“Lërini kolegët tanë të qetë, faleminderit,” thanë drejtuesit në trena përmes sistemeve të informacionit të pasagjerëve, si dhe në stacionet e trenave.

Protesta është një reagim ndaj abuzimit të konduktorit ditë më parë, kur ai u rrah nga një grup të rinjsh dhe u shty nga shkallët.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Stuhitë e borës në rajonin e Bavarisë të Gjermanisë kanë…