Stuhi të borës në Gjermani, shkaktohen aksidente të shumta

21 prill 2024 | 18:50

Stuhitë e borës në rajonin e Bavarisë të Gjermanisë kanë shkaktuar tollovi të dielën.

Drejtuesit me goma verore kanë mbetur të bllokuar nga reshjet e borës që kanë arritur deri 10 cm, shkruan Euronews.

Të prekura nga këto tollovi kanë mbetur veçanërisht Autostrada A9 midis Bayreuth dhe Pegnitz. Pati disa aksidente në këtë pjesë të rrugës, megjithëse shumica ishin të lehta.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi i dha…