Tre zyrtarët e lartë të BE-së nesër vizitojnë Kosovën

27 shkurt 12:58

Përfaqësuesja e lartë për politik të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, nesër ( e mërkurë) do ta vizitojë Kosovën.

Këtë e ka konfirmuar shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalyia Apostolova, pas takimit me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Mogherini në Kosovë do të qëndrojë bashkë me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe Komisionarin për zgjerim, Johannes Hahn.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vendosja e marrëdhënieve diplomatike në mes Republikës së Kosovës dhe…