Trump dhe May, takohen javën e ardhshme

19 janar 22:28

Donald Trump do të takohet javën e ardhshme me Theresa May në kuadër të samitit të Davosit në Zvicër.

Shtëpia e bardhë ka njoftuar se presidenti amerikan do të takohet me kryeministren e Britanisë së Madhe ‘për të forcuar edhe më tej marrëdhënien e veçantë mes shteteve’.

Trump do tu bashkohet në Davos liderëve botëror në kuadër të Forumit Ekonomik.

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, kryeministri indian Narendra Modi dhe presidenti francez Emmanuel Macron janë në mesin e liderëve që do të marrin pjesë në takim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Uashingtoni është mbushur sot me aktivistë kundër abortit që po…