Trump: Vizita ime në Davos është e suksesshme

25 janar 2018 | 22:15

Presidenti amerikan, Donald Trump tha sonte se vizita e tij në Forumin Ekonomik Botëror në Davos “është shumë e suksesshme”.

“Ne pamë sot investime të mëdha dhe kjo ishte një ditë shumë emocionuese për vendin tonë”, u tha Trump gazetarëve në Davos.

Trump është presidenti i parë i SHBA që ka marrë pjesë në Davos që nga viti 2000 kur president ishte Bill Klinton. (Klan Kosova)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i sapozgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar…