Trupat e pajetë të viktimave të aksidentit në Kroaci sot arrijnë në Kosovë

28 korrik 2021 | 08:50

Trupat e pajetë të kosovarëve mërgimtarë, të cilët humbën jetën tragjikisht nga aksidenti në Slavonski Brod të Kroacisë, pritet të arrijnë këtë mëngjes në Kosovë.

Bartjen e kufomave po e bën falas, kompania”Pikëllimi”.

Ky bashkatdhetar shpreh gatishmërinë t’i bartë falas trupat e pajetë të aksidentit në Kroaci

Kjo u bë e ditur nga ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla në një konferencë për media  që e mbajti mbrëmë në Aeroportin e Prishtinës, ku tha se trupat e pajetë janë në ardhje e sipër në Kosovë dhe se arritja e tyre pritet në orët e mëngjesit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore…