Tsitsipas eliminon Federerin nga “Australian Open”

20 janar 15:20

Synimi i Roger Federerit për ta kompletuar “hat-trickun” me tituj të “Australian Open” ka marr fund sot pasi ka humbur nga greku Stefanos Tsitsipas, raporton Reuters.

Talenti grek arriti çerekfinalen e tij të parë në një “Grand Slam”. 20 vjeçari e mposhti Federerin me rezultat prej 6-7(11) 7-6(3) 7-5 7-6(5).

Në çerekfinale Tsitsipas do të përballet me spanjollin Roberto Bautista Agut, i cili eliminoi Marin Cilicin.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), nëpërmjet…