U aksidentua me motoçikletë: Vdes një person në Rahovec

23 qershor 2024 | 08:58

Policia, përmes raportit 24 orësh, ka njoftuar se mbrëmë ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën “Transiti i Ri” në Rahovec, ku ka vdekur një person.

Ai ka marrë lëndime si pasojë e aksidentit dhe është dërguar në Spitalin e Gjakovës, ku mjeku ka konstatuar vdekjen.

“AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET- Rr. Transiti i ri, Rahovec 22.06.2024-22:10. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar, përderisa ka qenë duke drejtuar motoçikletën, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes, humb kontrollin mbi motoçikletën, del jashtë rruge dhe rrokulliset. Si pasoj, i njëjti pëson lëndime trupore dhe dërgohet në Spitalin e Gjakovës ku mjeku kujdestar konstaton vdekjen e tij. Me vendim të prokurorit , trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Meksikë numri i personave që humbën jetën nga vala…