Unitedi dhe Arsenali ndahet baras në ‘Old Trafford’

05 dhjetor 23:00

Derbi në mes Manchester Unitedit dhe Arsenalit i zhvilluar në “Old Trafford”, ka përfunduar pa fitues 2-2.

Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi e solli Arsenalin në epërsi në pjesën e parë (0-1), kurse Anthony Martial katër minuta me vonë e barazoi rezultatin në 1-1. Në pjesën e dytë, përkatësisht në minutën e 68-të, Alexandre Lacazette e riktheu epërsinë e Arsenalit në 1-2, por një minutë më vonë Jesse Lingard e vulosi rezultatin final 2-2.

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore të lehtë ndaj Southampton me rezultat 3-1.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Liverpooli ka shënuar edhe një fitore të madhe në Premier…