Shaqiri shënon në fitoren e Liverpoolit. Wolverhamptoni befasoi Chelsean

05 dhjetor 22:50

Liverpooli ka shënuar edhe një fitore të madhe në Premier Ligë, pasi e mposhti Burnelyt (1-3).

Vendasit shënuan të parët në pjesën e dytë nëpërmjet Jack Cork, por “Reds” nuk u dorëzuan dhe shënuan plotë tre gola për të marrë tri pikët e plota. Milneri e barazoi rezultatin, kurse Firmino shënoi për 1-2, derisa rezultatin final e volumi në fund të ndeshjes Xherdan Shaqiri (1-3).

Skuadra e Chelseat edhe pse ishte duke e fituar pjesën e parë në fund është dashur të pajtohet me humbje nga Wolverhampton Wanderers (2-1). Baras kanë luajtur Everton-Newcastel (1-1) dhe Fulham-Leicester (1-1).

/Epoka e re/  

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i dhanë lamtumirën të mërkurën…