“Urgjentisht të shkarkohet Donika Gërvalla nga Albin Kurti”

04 maj 10:47

Sekretari organizativ i PDK së, Betim Gjoshi ka kërkuar shkarkimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar se Gërvalla-Schwarz ka veç dy rrugë: dorëheqjen, ose të shkarkohet urgjent nga kryeministri Albin Kurti.

“Veç dy rrugë janë për Donika Gërvallën –
1. Urgjentisht të jap dorëheqje. Ose 2. Urgjentisht të shkarkohet nga Albin Kurti”, ka shkruar Gjoshi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Numri i pacientëve të sëmurë rëndë me koronavirus ka rënë…