Ushtria izraelite publikon fotot: Dorëzohen qindra militantë të Hamasit

07 dhjetor 2023 | 21:27

Zyrtarë të ushtrisë izraelite bëjnë me dije se qindra militantë të Hamasit janë dorëzuar së fundmi në veri të Rripit të Gazës.

Mediat vendase publikuan disa foto ku shihen dhjetëra persona të zhveshur dhe të ulur në gjunjë, që monitorohen nga forca të shumta ushtarake.

Sipas, ushtrisë izraelite ditë pas dite po shtohen numrat e terroristëve që dorëzohen me vullnetin e tyre të plotë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aktivistja e njohur Arbnora Fejza-Idrizi ka arritur një rekord të…