Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks

19 maj 2024 | 01:45

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve.

Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Ishte raundi i tetë ai që bëri diferencën, me Usyk që ishte gati ta nokautonte Furyn.

Tani, Usyk ka të gjithë titujt në pronësi në kategorinë e rëndë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në pjesën veriore të Kosovës janë konfiskuar 12 kamionë të…