VAR-i në Ligën e Kampionëve

21 nëntor 16:21

VAR-i mund të përdoret në Ligën e Kampionëve, duke nisur nga faza e ndeshjeve “play-off” të këtij sezoni.

“Brenda një jave do të marr konfirmimin dhe do të kuptojmë nëse jemi gati për aplikimin e VAR-it në Ligën e Kampionëve”, ka thënë Aleksandër Ceferin, presidenti i UEFA-s.

Gabimet nuk kanë munguar në Ligën e Kampionëve dhe një gjë e tillë do të ofronte debutimin e teknologjisë në kompeticionin më të madh për klube.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Junikut, Agron Kuçi, ka pritur në…