Vdes gruaja më e moshuar në Evropë

17 dhjetor 2017 | 23:37

Ana Vela Rubio u lind më 29 tetor 1901 në afërsi të Kordobës dhe që nga mosha 40-vjeç të shekullit të kaluar ka jetuar në Kataloni.

Ajo mori përsipër kurorën e evropianes më të vjetër, kur më 15 prill të këtij viti, Emma Morano vdiq, në moshën 117 vjet e 137 ditë.
Pretendohet se pas vdekjes së Ana Vele Rubio, personi më i vjetër në Evropë është bërë një grua tjetër nga Mesdheu, gruaja italiane Jozepina Projeto, e cila është 115 vjeçe e 200 ditë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të mërkurën, më 20 dhjetor, do të protestohet kundër rritjes…