Veseli: Asnjë deputet i PDK-së nuk e voton e qeverinë e re

29 prill 13:33

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka deklaruar sot nga Hani i Elezit se asnjë deputet i kësaj partie nuk do ta votojë qeverinë e ardhshme që pritet të formohet nga LDK-ja, AAK-ja, Nisma dhe minoritetet.

“Asnjë deputet i PDK-së nuk voton qeveri të mashtrimeve. LDK-ja dhe LV-ja janë përgjegjëse për këtë gjendje të krijuar dhe ato duhet të gjejnë zgjidhje. Ne kërkojmë që vendi të shkojë në zgjedhje të reja demokratike pas pandemisë”, ka thënë Veseli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka kërkuar liderit të…