Veseli bën nderime te varri i Adem Demaçit për 28 Nëntorin

28 nëntor 2018 | 12:41

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, me rastin e Festës së 28 Nëntorit, ka bërë homazhe te varri i veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, Adem Demaçi.

Ai ishte bashkë me familjen Demaçi.

Në shenjë kujtimi dhe nderimi për jetën dhe veprën e Demaçit, në shërbim të kombit dhe atdheut, Veseli vendosi lule pranë varrit të tij.

“Sot është një ditë e madhe për kombin tonë. Në këtë ditë, kemi për obligim të jemi pranë kujtimit të atyre që me jetën e tyre e nderuan kombin. I tillë ishte Adem Demaçi, simboli më unik i gjithë lëvizjes sonë kombëtare për lirinë e Kosovës. Gjithë jeta e Adem Demaçit ishte në shërbim të frymës së 28 Nëntorit, prandaj sot jemi këtu për të nderuar dhe për t’u përkulur para këtij burri të madh të kombit”, ka thënë me këtë rast Veseli.

Po ashtu Veseli ka bërë sot homazhe edhe tek varret e Gjeneral Major Ilir Konushevci, Hero i Kombit dhe Dr. Hazir Malaj, dëshmor i kombit.

/Epoka e re/​ 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
I fiksuar pas Kim Kardashian ai ka bërë gjithçka për…