Veseli: Dialogu përfundon në fillim të vitit 2019

26 prill 2018 | 22:35

 Me një reflektim serioz nga Republika e Serbisë, sipas kryeparlamentarit, Kadri Veseli, dialogu për normalizim të marrëdhënieve mund të përfundojë në fillim të vitit 2019.

“Kjo është edhe njëra ndër arsyet pse kam dalë me Platformë dhe në të njëjtën kohë se kjo është një arsye që nuk kemi kohë që të merremi shumë me vetën mirëpo të përcaktohemi që në fund të vitit eventualisht fillim të vitit ta përmbyllim etapën e dialogut dhe marrëveshjes e cila Kosovës i hap rrugë drejt anëtarësimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara”, ka thënë ai në “Rubikon” të “KTV”-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili, ka…