Veseli përkujton martirët e Poklekut dhe Çikatovës

17 prill 2018 | 13:04

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nderuar martirët e rënë në masakrën e Poklekut dhe Çikatovës në komunën e Drenasit.

Ai ka thënë se vrasja e këtyre qytetarëve, shumica prej të cilëve gra, fëmijë e pleq, dëshmon për një nga krimet më çnjerëzore të Serbisë në Kosovë.

“Në Poklek dhe Çikatovë për t’i nderuar martirët e luftës sonë për liri dhe pavarësi. Vrasja e këtyre qytetarëve, shumica prej të cilëve gra, fëmijë e pleq, dëshmon për një nga krimet më çnjerëzore të Serbisë në Kosovë dhe për sakrificën e madhe të popullit tonë për liri. Lavdi e përjetshme për të gjithë të rënët e lirisë”, ka shkruar Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Image may contain: 2 people, people standing, sky, crowd, outdoor and natureImage may contain: people standing, sky, grass, outdoor and natureImage may contain: one or more people, people standing, sky, grass, outdoor and nature

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka bërë një deklaratë ‘bombastike’…