Veseli: Përmendoret e Zahirit, Hakifit, Edmondit dhe Ilirit, mesazh si sakrifikohet për atdheun

31 janar 2018 | 15:48

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka qenë pjesë e zbulimit të përmendoreve të heronjve, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu, Edmond Hoxha dhe Ilir Konushevci, me rastin e 21-vjetorit të rënies së tyre.

“Një emocion i paharrueshëm kur pashë përmendoret e Zahirit, Hakifit, Edmondit dhe Ilirit në qendër të qytetit në Podujevë. Ato bartin një mesazh të madh për gjeneratat e reja që do ta trashëgojnë shtetin e pavarur dhe sovran të Kosovës. Bartin mesazhin se si punohet, luftohet e sakrifikohet për atdheun. Ushtria Çlirimtare e Kosovës është vepra më sublime që ka krijuar populli ynë në histori. E tillë do të mbetet përgjithmonë, sepse tregimi për lirinë e Kosovës nuk mund të shkruhet pa UÇK-në”, ka thënë Veseli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-lojtari i Barcelonës, Marc Bartra është rikthyer sërish në La…