VIDEO: Sulm masiv me dronë mbi Izrael

12 prill 2024 | 21:09

Një sulm masiv me dronë kamikaz është duke ndodhur këtë mbrëmje në veri të Izraelit.

Sipas raportimeve paraprake, “shiu” i dronëve është lëshuar nga kufiri me Libanin, dyshohet nga militantët e Hezbollahut, në drejtim të veriut të Izraelit në Galilee Panhandle.

Nga pamjet në rrjetet sociale dëgjohen sirenat e alarmit si dhe raketat e sistemit mbrojtës “Kupola e Hekurt” që interceptojnë një numër të madh dronësh.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së…