Virusi HPV ‘pushton’ drerin

09 gusht 2019 | 11:21

Një fotografe nga Minnesota ka bërë publike imazhet e një dreri të mbushur me lytha. Sipas saj, ky është rasti më i keq i një kafshe që ka parë në 15 vjet. Julie Carrow fotografoi drerin të mbushur me aq shumë lytha sa nuk mund t’i shihte as sytë. Kjo gjendje i është shkaktuar nga papillomavirus, i njohur më shumë si HPV tek njerëzit. Imazhet janë bërë virale dhe kanë nxitur reagim online që të merren masa për t’i dhënë ndihmë drerit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur sot…