Vriten katër zyrtarë policorë në Paris

03 tetor 2019 | 15:19

Katër zyrtarë të policisë franceze janë vrarë me thikë nga një person, jashtë selisë qendrore të policisë në Paris, raportojnë media franceze.

Sulmuesi, i cili është raportuar të ishte anëtar i stafit brenda ndërtesës është qëlluar për vdekje nga policia.

Zona në qendër të Parisit është mbyllur.

Sulmi i së enjtes ka ndodhur rreth orës 13 në oborrin e ndërtesës së policisë.

Sulmi vjen një ditë pasi policia franceze hyri në grevë, në të gjithë vendin, për shkak të rritjes së dhunës ndaj oficerëve dhe rritjen e niveleve të vetëvrasjeve brenda forcës.

Ministri i Brendshëm i Francës, Christophe Castaner ka dalë në vendin e ngjarjes, raporton “BBC”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Konte do të thotë ‘jo’, por për mua rezultati është…