Vritet me armë zjarri bashkëshorti i eurodeputetes

25 maj 2024 | 20:53

Bashkëshorti i eurodeputetes kristian-demokrate Francesca Donato është vrarë me armë zjarri.

Trupi i viktimës është gjetur në makinën e tij luksoze në zonën e Via Ugo La Malfa.

Eurodeputetja është shprehur me disa nga miqtë e saj duke thënë “Ata vranë bashkëshortin Angelon” dhe në këtë mënyrë u kuptua që viktima e gjetur ishte bashkëshorti i saj.

Policia dhe grupet hetuese janë në vendngjarje për të hetuar dhe zbardhur rastin në fjalë.

Mediat italiane bëjnë me dije se Angelo Onorato ishte arkitekt dhe pronar i një dyqani mobiliesh.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komisionit për organizimin e PDK-së në Mërgatë, deputeti…